Kolaylı GÜZERGAHLAR DEĞİŞTİ « Afyon Türkeli Gazetesi haber afyonkarahisar gazete haberler
GÜZERGAHLAR DEĞİŞTİ
http://www.afyonturkeli.com/wp-content/uploads/2012/04/1ns12141.jpg1ns1214

Afyonkarahisar’da ilçe, kasaba ve köylerden yolcu taşımacılığı yapan araçların gidiş dönüş güzergahları yeniden belirlendi. Trafik Komisyonu Üyeleri, Belediye’nin ilgili birim görevlileri  ve konu ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte yapılan değerlendirmeler, Belediye Meclisi’ne taşındı. Konuyla ilgili Afyonkarahisar Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, “Belediye Meclisi’nin 02/04/2012 tarih ve 121 sayılı kararı neticesinde, Peron İzinleri Köy Garajı olan ilçe, kasaba ve köylerden gelen araçların ilçe, kasaba ve köyden geliş ve gidişlerinde kullanacakları güzergahlar; Kütahya ve İzmir istikametindeki ilçe, kasaba ve köylerden gelen, ticari yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüsler :   Turgut Özal Bulvarı- Atatürk Caddesi- Maliye Kavşağı- Ali Çetinkaya Bulvarı- Organize Sanayi Yolu- Çevre Yolu- Fuar Alanındaki Köy Garajına gidiş-dönüş.

Konya ve  Şuhut ilçesi  istikametindeki ilçe, kasaba  ve köylerden gelen ticari yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüsler: Adnan Menderes Bulvarı- Karayolları Kavşağı- İnönü Caddesi- Fevzi Çakmak Yurdu önünden sağa dönüş- Şair Nedim Caddesi- Fatih Caddesi- Çimento Fabrikası önünden sağa dönüş- Ankara Karayolu-Fuar Alanındaki Köy Garajına varış. Dönüş güzergahında; Köy Garajından çıkış- Ankara Karayolu- Jandarma Kavşağından dönüş- Otogar Camii önünden sağa dönüş- Fatih Caddesi- Kocatepe Caddesi- Karayolları Kavşağından dönüş- Andan Menderes Bulvarından köy, kasaba ve ilçelere gidiş.

Eskişehiristikametindeki ilçe, kasaba ve köylerden gelen, ticari yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüsler: Gazlıgöl Yolu- Ali Çetinkaya Bulvarı- Maliye Kavşağından dönüş- Ali Çetinkaya Bulvarı-  Organize Sanayi Yolu- Çevre Yolu- Fuar Alanındaki Köy Garajına gidiş-dönüş.

Organize Sanayi Bölgesi istikametindeki ilçe, kasaba ve köylerden gelen, ticari yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüsler: O.S.B. Kavşağı- Organize Sanayi Yolu- Ali Çetinkaya Bulvarı- Maliye Kavşağından dönüş- Ali Çetinkaya Bulvarı-  Organize Sanayi Yolu- Çevre Yolu- Fuar Alanındaki Köy Garajına gidiş-dönüş.

Ankara istikametindeki ilçe, kasaba ve köylerden gelen, ticari yolcu taşımacılığı yapan  minibüs ve otobüsler: Ankara Karayolu – Jandarma Kavşağından dönüş- Ankara Karayolu- Fuar Kavşağı – Fuar alanındaki Köy Garajına gidiş-dönüş.

Peron İzinleri AFTAŞ’a ait Şehirlerarası Terminal olan İlçelerden gelen ticari yolcu taşımacılığı yapan  minibüs ve otobüsler ise şehir merkezine girmeden Çevre Yolundan Şehirler arası Terminale gidiş-dönüş  şeklinde çalışmaları.

Peron İzinleri AFTAŞ’ a ait Şehirlerarası Terminal olan İzmir Karayolu üzerinden gelen ilçe, kasaba ve köy araçlarının Park Hastanesi önündeki kavşaktan dönüş yaparak Çevre Yolu üzerinden Şehirler arası Terminale gidiş-dönüş  şeklinde çalışmaları.

Peron İzinleri Köy Garajı olan ve  AFTAŞ’a ait Şehirlerarası Terminaldeki yolcularını da almak isteyen minibüs ve otobüsler Köy Garajı-  Ankara Karayolu-  Çevre Yolu üzerinden AFTAŞ’ a gidiş dönüş şeklinde çalışmaları.

Yukarıda belirtilen güzergahlarda taşımacılık yapacak olan  ilçe, kasaba ve köylerden gelen araçların kendilerine tahsis edilen duraklarda yolcularını indi-bindi yaptırmaları, belirlenen güzergahlarda duraklama, park etme, bekleme yapılmaması ve  güzergah ihlali yapılmaması, yukarıdaki şartlara uygun hareket etmeyen araç sahipleri hakkında mevzuat hükümleri doğrultusunda gerekli yasal işlemlerin yapılması komisyonumuzca uygun görülmüştür.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü personeli tarafından 16 Nisan Pazartesi gününden itibaren köy, kasaba ve ilçelerden şehir merkezine gelen araçların  yeni güzergahlarında çalışmaları için uygulamalara  başlanacaktır” ifadelerine yer verildi.  >>Hasan Uysal

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Nisan 2012, 01:01 tarihinde Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler