Kolaylı SUÇ ÖRGÜTÜ OPERASYONUNDA 28 KİŞİ YAKALANDI « Afyon Türkeli Gazetesi haber afyonkarahisar gazete haberler
SUÇ ÖRGÜTÜ OPERASYONUNDA 28 KİŞİ YAKALANDI
http://www.afyonturkeli.com/wp-content/uploads/2011/09/26eyll12.jpgAFYONKARAHISAR'DA CETE OPERASYONU

Afyonkarahisar’da düzenlenen operasyonda suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları ileri sürülen 28 kişi yakalandı. Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, ”baskı ve cebir kullanmak suretiyle nitelikli yağma, kasten adam yaralama, adam kaçırma, alıkoyma, haksız menfaat elde etmek, çek senet tahsilatı yapmak, zorla iş yeri ele geçirmek, tehdit, şantaj ile dilencilik yaptırmak” gibi suçları işledikleri öne sürülen örgüt üyelerini yakalamak için operasyon düzenledi.
Toplam 19 ayrı olayda 24 kişiyi mağdur ettikleri öne sürülen 28 şüpheli il merkezi ile Şuhut, Çobanlar, Bolvadin ve İhsaniye ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda yakalandı.
Şüphelilerin ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda, tabanca mermileri, 4 av tüfeği, çok sayıda çek ve senet, ekili durumda çok sayıda Hint keneviri ve çalıntı olduğu tespit edilen 6 elektrikli bisiklet ele geçirildi.
Gözaltına alınan 28 şüpheliden 18’i Cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı, 10’u Şuhut’ta mahkemeye sevk edildi.>>AA

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Eylül 2011, 23:02 tarihinde Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler

Fatal error: Call to undefined function get_related_posts_thumbnails() in /home/afyontur/public_html/wp-content/themes/MbTasarim-Haber-v4/single.php on line 73